SEIKLUS PERUU MÄGEDES JOONASEGA 22.05 - 11.06.19 ( 21 PÄEVA )

 

FB_IMG_1544578514889.jpg

Shamanistlik PERUU, 

tohutu looduse vägevus,

ANDIDE kõrgMÄESTIK, 

KORDUMATUD NING UNUSTAMATUD VAATED JA MATKARAJAD,

Omakorsed ränded sisemaailmades,

ERAKORDSED ENERGIAD, 

hingeMuusika,

PÕNEVAD INIMESED,  

Cuzco, 

maagiline Titicaca järv,

SÜGAVAD VESTLUSED JA JAGAMISED. 

 

Need on märksõnad, mis iseloomustavad eesolevat seiklust. 

Reisiseltskond saab olema väike ja intiimne - kuni 6 osalejat. Lisaks Joonas ja meie kohalikud teejuhid Martin Oagu ja Carmen Chandrani, kes on Peruus Cuzcos elanud viimased 2 aastat ning tunnevad kohalikku elu ja olustikku.

 

MIDA ME TEEME? 

Esmalt miks Peruu? Sealsetes mägedes, eriti Cusco kandis on miskit sõnuseletatult müstilist. See on üks maailma võimsamatest energeetilisest keskustest. Selles energias olemine avab inimetes “peidetud väravad” ning aitab neis luua sügavamat ühendust oma ürgse, sügava ja eheda olemusega. Selle reisi kava on pandud kokku sellisena, et see otseselt toetaks seda, mida kohalik energia võimaldab ning aitaks meil hellalt ja hoitult sukelduda oma sügavstusse ja tuua välja need tõelised kalliskivid, mida oleme ammu igatsenud. Hoolega on läbi kaalutletud kohad, mida külastame, tegevused mida teeme ning inimesed, kes selles protsessis osalevad ja meid toetavad. Keegi meist ei tule sealt tagasi samasuguse inimesena, nagu me sinna läksime.

Matkame oma sise- ja välismaastikel, füüsilisel tasandil suure osa ajast seikleme ja matkame mägedes, valdavalt Cusco ümbruses. Külastame Titicaca järve ja päikesesaart. Osaleme shamanistlikel rituaalidel ja puhastame oma keha ja vaimu igasugu põnevatel viisidel - higitelk, kakaotseremoonia, kuumaveeallikad, helirännakud, tipis tuleringid, rape ja san pedro riitused jm. Mitte ükski neist ei ole kohustuslik. Me vaid pakume ruumi ja võimaluse, igaüks saab ise reguleerida oma sisemisel juhatusel kui sügavale ta minema on valmis ja milles osalema.

Kogu reisi vältel oleme üle 3500m. Seega tasub vaim valmis panna kõrgustes elavate jumalate külastuseks :)

Ajaliselt on see üks parimaid aegu seal kandis matkamiseks, sest on kõige selgemad ilmad ja mägedes on see väga oluline. Kliima on seal väga erinev, soojast suvest 0 kergete miinus kraadideni, sõltuvalt ilmast ja looja tahtest. Seega kaasa tuleb võtta 3 hooaja riietus.

Kuna mina põhimõtteliselt väldin väga turistikaid kohti, siis ka siinne programm on selline, kus me satume väga vähe massiturismi radadele. Elame nagu pikemaajalsed valged sisserännanud, käime nagu kassid omapäi ja oma maailmas. Macchu Picchule ei lähe, va kui te ise sinna end ei organiseeri. Lähme hoopis teise sarnasesse kohta, kuhu ei vii teid ja kus pole mingeid müügiputkasid ja pildistavad turistikampa. Reisi märksõna - ehedus.

 

MILLAL ja mida täpsemalt?

Alustame oma reisi kogunemisega 22.05 Cuscos, Pisaqis, kus majutume Gringovilles ( regioon, kus euroopalike mugavustega majad ).

Esimesed päevad võtame rahulikult sisseelamiseks ja kõrgusega kohandumiseks. Osadele meist tõenäoliselt on kõrgustega harjumine raskem kui teistele, seega kohandame esimeste päevade olemise vastavalt inimeste seisundile. Tavaliselt läheb aega ca 3 päeva, et jõuda oma kehas need energiad integreerida. Esimese kolme päeva programm on kerge ja osa võtavad sellest need, kes on ilusti “maandunud”. Teised saavad olla rohkem kerges koduses olemises ja vaadata ringi Cuscos.

23.05 pärast lõunasööki matkame kuumavee allikate juurde Lareses ja veedame mõnusa õhutu neis kümmeldes. Öö veedame Lareses.

24.05 Lliigume allikatelt jalgsi Cuscosse Pisaci ja õhtu naudime kakao tseremoonia koos helide rännakuga tipis.

25.05 Matkame Uchuy Cuscosse, kus on kunagised inkade asumi varemed. See on kaunis matkatee imeliste vaadetega. Ööseks jääme varemete lähedal olevasse külasse.

26.05 Rännak san pedroga mägedes. Alustame varahommikuse tervendusruumi loomisega ja seejärel liigume mööda jõekanjonit läbi laguunide ja koskede Pisaqi poole tagasi.

San Pedro on kaktusest valmistatud iidne kohalik ravim. Ta aitab meil ühenduda oma sügava sisemaailma ja loodusega meie ümber ning luua nende vahel tugev harmooniline sidesus. Sellel rituaail osalemine ei ole kohustus, vaid võimalus. Me lihtsalt loome selle võimaluse ja igaüks saab ise tunnetada, kas ta võtab selle pakkumise vastu või liigub ilma selle toetuseta.

27.05 Higitelgi päev. Jääme päevaks Pisaqi ja viime läbi ühe sügavalt puhastava higitelgi rituaali.

28.05 Hakkame liikuma Titicaca järve suunal, külastades teepeal olevaid loodustempleid ja põnevaid varemeid.

29.05 Jõuame Titicaca järve äärde, Boliiviasse ja sealt paadiga Päikese saarele, kus pärimuse järgi olevat päikesejumal sündinud, et luua inkade dünastia ja jagada kohalikele rahvastele tarkusi. Tänapäeval on saarel umbes 180 hoone varemed, mis enamjaolt pärinevad 15. sajandist. Titicaca järv asub merepinnast 3812 meetri kõrgusel. On üks väga huvitav ja vägeva energiaga koht.

30.05 Matkame mööda Päikesesaart, jõudes lõpuks punta Pumasse, kuhu jääme ööseks.

31.05 Hakkame seiklema tagasi Pisaqi, kuhu plaanime jõuda õhtuks. Võime valida ka jääda Punosse ja külastada ujuvat saart ning tulla tagasi järgmisel päeval.

1.06 -2.06 Puhkepäevad Pisaqis. Kolame turgudel, külades, need kes soovivad, saavad teha väikeseid mägede jalutuskäike Pisaqi ümbruses või minna ja külastada Machu Pichhut ( kes peaks tahtma ).

3.06 - 5.06 Lähme 3e päevasele mägede matkale. Seikluse sihtpunkt on Choquequirao, troopiline kõrgmägi ning mida kutsutakse Machu Pichhu õeks. Küll ei käi seal turiste, sest sinna viib vaid matkatee. Ööbime telkides. 5da õhtuks jõuame tagasi Pisaqi.

6.06 Puhkepäev Pisaqis.

07.06 San pedroga rännak lagoonidesse. Jalutame mööda imekaunist jõe serva ja külastame teel olevad laguune.

08.06 Higitelgi tseremoonia päeval. Päev pärast san pedro rännakut on parim higitelgi jaoks. Õhtul Despacho - emakesele maale või elementidele ohverdamise rituaal, mida sooritatakse Andides elavate kero hõimude poolt.

09.06 Rännak vikerkaare mägedesse. Tagasi Pisaqi hilisõhtul.

10.06 Päeval puhkus ja saun soovi korral. Õhtul lõpu tseremoonia / pidu.

11.06 Pärast hommikust jagamisringi lõpetame meie seikluse ametliku osa.

Kuna kõrgused on suured ja matkarajad ei ole lihtsamate killast, siis palun veendu, et su tervislik seisund on vastav. Teiseks ma siiralt soovitan korralikult jalgu treenida enne sinna minemist, et viia keha vastavasse vormi. Jalgadele on see korralik koormus. Pikad jalutuskäigud looduses on selleks parim!

Matkame koos pakikandjatega, seega suuri seljakotte ise ei tassi, sest see pole fun. Aga seljakotid tasuks kaasa võtta, et siis nad anda armsatele abilistele kanda.

 

PRAKTILINE POOL: 

 

Seiklus algab 22.05.2019 Cuscos kogunemisega, sinna leia ise oma transport ( ma ei soovita Limasse kolama minna, lenda parem otse Cuscosse. Limas ei ole palju vaatamisväärset, üks tohutu suurlinn. Üsna tõenäoline on, et suudad sealt endale mingi mõnu kõhubakteri hankida ja siis selle käes vaeveldes kõrgmägedesse saabuda. Ei ole hea variant ).

Lõpp 11.06.2019 hommikul. 

Reisiseltskond kuni 6 inimest + Joonas, Martin ja Carmen.

Reisi maksumus: 2500 EUR.

Registreerudes palun tasuda 1/2 reisi maksumusest. Teine pool hiljemalt 1.05.

Sisaldab endas kogu kohapealne transport, ööbimised ( majutus üksi toas ) vesi, suupisted matkadel, reisijuhid, kohapealsed tasud jm. Ei sisalda lennukipiletit Cuscosse ( ca 1000-1200 EUR Tallinnast. ), kindlustust, sööki.

Kaasa vaja võtta: iseennast, matkariided, magamiskott. Temperatuur on seal väga kõikuv, 0 - 30C.

Kui Sul soov osaleda, siis kirjuta sellest mulle. Kui olen seltskonna kokku saanud, siis saame omavahel ka kõik koos kokku.