MEESTE SEIKLUS MARoKO KÕRBES JA SURFILAINETEL 31.10.18 - 10.11.18 Joonas Saksa JA eerik Lukaga (10 päeva) 

Ait Benhaddou, Atlas Mountains, Morocco.jpg

 

müstiline ilu;

Maroko eksootika;

päike ja soojus;

maagiline kõrb;

Atlase mäestik; 

surf ookeani lainetel;

hea seltskond;

palju nalja ja rõõmu;

Lõkkeõhtud tähistaeva all;

sügavad vestlused;

elumuutvad taipamised;

Mehed omapäi;

 

Need on märksõnad, mis iseloomustavad eesolevat seiklust. 

Reisiseltskond saab olema väike - kuni 10 meest, lisaks reisisaatjatena Joonas Saks ja Eerik Luka. Neist kahest viimasest lähemalt teksti lõpus. 

Miks ainult mehed? Asi lihtne - kui mehed reisivad koos, siis on asjad lihtsad. Jutud selged ja sügavad ning ulatuvad kohtadesse, kuhu nad igapäeva elus ei kipu jõudma. Pole naisi, pole mingit edvistamist, alateadlikke võimumänge, on vaid puhas olemine ja teineteiselt õppimine.

Joonase ja Eeriku eesmärk on luua usalduslik ruum, kus kõik seiklejad koos saavad õppida iseend sügavamalt tundma läbi üksteise peegelduste; mõistma sügavamalt meeste igapäeva elude sarnaseid rõõme ja muresid; saama üksteise kogemustest innustust elu keerukuste ületamiseks ; 

ja mis peamine - inspireerima üksteist olema paremad versioonid iseeendast. 

 

Mis on plaanis?

Maroko on imeline koht, kus on võimalik lühikese aja jooksul mitte liigpikalt reisides kogeda väga erinevaid kohti - mägesid, kõrbe, eksootilisi linnu ja külasid ning imekaunid liivarandu ja eriti häid surfilaineid. 

Seda kõike me ka plaanime ise kogeda - esimese poole reisist pühendame me Atlase mäestikule, kõrbele, beduiinide eluviisidega tutvumisele ning imekaunile loodusele. Teise poole reisist veedame valdavalt Essauera eri randades lainetel surfates. Muide, eelnev oskus ei ole vajalik, meil on kaasas oma surfiõpetaja Eerik Luka ja lisaks temale ka kohalikud õpetajad. 

Lisaks eeltoodule, vaatame ka sügavamalt endasse -  peame lõkkeveere vestlusi elu sügavatel teemadel, õpime paremat enesetunnetust, mediteerime ja loome sügavamat ühendust iseenda ja ümbritsevaga. 

Ilm mis meid saadab on suure tõenäosusega mõnusalt soe ja — saame mõnusalt jätakata veel meie imelise suve järellainetes. 

 

Millal ja mida teeme? 

 

31.10 meie seiklus hakkab Marrakeshis kogunemisega. Esimese öö veedame sealses majutusasutuses ja 1.11 liigume edasi kõrbe suunal. 

Kõrbeosa - 4 päeva Marrakech - Essauera ( 1.11 - 04.11 ) 

1. päev Marrakech - Ait Benhaddou - Dades kuristik.

Vallee-des-roses.jpg

Lahkume Marrakechist hommikul, ületame Tizi-n-Ticha (kõrgus 2260 m), tee on väga keeruline ja käänuline ning on tuntud oma lummavate vaadete poolest. Sõidame Ait Benhaddou ajaloolise savi kindlus-linnak (Kasbah) suunas. Teepeal läbime mitmeid Berberite külasid. Ait Benhaddous külastame kasbahi ja sööme lõunat. Ait Benhaddou on ka Unesco maailmapärandi nimekirjas. Edasi liigume Ouarzazate linnakese suunas, teel möödume veel Skoura oaasist, Ouarzazate asub Atlase mägedes Sahara kõrbe serval, seal külastame imelist Amridi Kasbahi. Edasi sõidame läbi rooside oru (vally of roses), kohtume kohalikega ning öö veedame hotellis vaatega Dadesi kuristikule.

2. päev Dades Gorges - Todra kuristik - Erfoud - Merzouga.

Pärast hommikusööki hakkame liikuma Todra kanjonite suunas, sõidame läbi Tinghire oru ning Tinjdad linnakese, Erfoudi oaas-linnakese ning Rissani- antiikse pealinna. Merzouga linna lähistelt düünidest alustame kaamli rännakuga, kuni jõuame laagriplatsini, mis asub Erg Chebbi düünides. Naudime kõrbe vaikust ning päikeseloojangut. Sööme berberi õhtusööki ning öö veedame Nomaadi telkides.

3. päev Merzouga - Draa Org - Ourika.

Ärkame varakult, et vaadata päikese tõusu, liigume dromedaridega (üheküüru kaamel) tagasi. Kohale jõudes sööme hommikust ning hakkame sõitma Ourika oru ja jõe suunas, mis asub Kõrg Atlase mäestikus. Ourika orus on mitmeid kenasid külakesi, maaliliste vaadete, kärestikulise jõe, jugade ja koskedega. Teel läbime erinevaid berberite linnakesi (Tafilalet, N’kob), Tazarine oaasi ning Draa oru. Öbbime kaunis jõeäärses hotellis.

4. päev Ourika - Essauera.

Pärast hommikusööki sõidame külakesest veidi välja ning läheme mägedesse kergele matkale, sööme berberite külakeses lõunat ning hakkame sõitma ookeani - Essauera poole. 

 

Essaouira-pic.jpg

Essaouira on linnake, mille juured ulatuvad sajanditesse enne meie aega. Oma eheduse ja rahumeelsusega on linn seljakotireisijate ja loomeinimeste seas tänaseni populaarne. Vanalinn ehk medina pakub oma müüride vahel väikeste kohvikute ning kunstigaleriidega mõnusat õhkkonda. Essaouira on tuntud ka oma tasemel mereannirestoranide poolest, lisaks veel iga aastase Gnaua muusika festivali poolest. Sellest tulenevalt on linnas palju muusikuid ning palju kohalikku live muusikat. Medina linnamüüride vahelt väljudes aga leiad end aga lõputuna tunduvas liivarannas.

 

 

Essauiras veedame järgmised 4 päeva ( 05.11 - 08.11 ).

Puhkame, naudime ookeani, kohaliku ehedust, muusikat ning häid sööke. Et puhkamine meid päris ära ei väsitaks on päevastel aegadel plaanis surfamise (lainelaua) koolitused, need toimuvad erinevates maalilistes randades Essauera lähedal (Sidi kaouki, Imssouane, Tafedna, Moulay). Surfikoolitused toimuvad neljal päeval (iga päev erinevas rannas), meil on kohapealt antud varustus, vastaval oskustele ning tasemel koolitajad. Surfipäevad rannas sisaldavad ka kergeid lõunaid.

08.11 ööseks liigume Marrakeshi ja järgmise päeva veedame avastades seda maagilist linna. 

9.11 õhtu tähistame üheskoos reisi võidukat lõppu ning 10.11 hommikust alates on igaüks vaba minema omas suunas. 

 

PRAKTILINE POOL: 

 

Seiklus algab 31.10 Marrakeshis kogunemisega, sinna leia ise oma transport. 

Välja sõidame 01.11 hommikul. 

Lõpp 10.11 hommikul Marrakeshis. 

Reisiseltskond kuni 10 inimest + reisijuhid. 

Reisi maksumus: 1395 EUR ( ei sisalda lennupileteid, need on ca 300-500 EUR ) 

Tasumine - koha broneerimiseks 1/2 summa ja hiljemalt 20.10 1/2.  

 

Sisaldab:

  • Kogu transporti reisi vältel;

  • kõiki ööbimisi;

  • kohalik giid esimesel neljal päeval;

  • kaks eestlasest reisijuhti terve reisi vältel - Joonas ja Eerik;

  • kaameli matkasid;

  • sahara Kõrbe hommiku- ja õhtu sööke;

  • matka Atlase mäestikus;

  • neljal päeval surfi koolitusi koos varustuse, koolitaja ning kerge lõunaga surfipäeval;

  • lõputult nalja, naeru ja seiklusi;

 

Reisijuhtidest: 

Joonas Saks on vabamõtleja, ebatraditsiooniline ja rikkaliku elulooga mees, isa, filosoof, ettevõtja, koolitaja. Talle meeldib lugeda, luuletusi vormi seada ja rännata maailmas ringi. Ta on ka kirglik reformist, kellele meeldib mõelda ja tegutseda n.ö. kastist väljas. Tema vilgas meel, osav sõnaseadmisoskus, humoorikas ja julge eneseväljendus on inspireerinud sadu inimesi astuma enesearengu teekonnale. Tema osa sel reisil on varustada meid põnevate lugude, inspireerivate kogemuste ja sisekaemuslike harjutustega. 

 

Eerik Luka on üks hästi mõnusa olemisega mees ja nii nagu ka Joonas, on ta väga rikkaliku elulooga - isa, ettevõtja, filosoof, reisisell, surfikuningas jpm.  Kahtlemata suureks inspiratsiooniks oma lugude ja seikadega. Eerik on Marokos veetnud palju aega, kuna tema ühed suurimad kired on surfamine ja purjetamine. Nende alade õpetajana on ta tegutsenud juba aegade algusest peale, enne kui käima hakkas (loe sai täiskasvanuks, ihiii) . Markokosse on Eerik varasemalt teinud kaheksa grupireisi. Päris palju inimesi on saanud oma surfipisiku just tema korraldatud surfireisidelt.