Seiklus meestele maagilises Himaalajas Joonasega 27.05 - 9.06.18 ( 13 päeva )

fullsizeoutput_17c3.jpeg

 

India,

himaalaja mäestik,

tuhandeid aastaid vanad palvekohad ja templid,

maailmatunnetus läbi iidse ja maagilise hinduismi vaatenurga,

erakordsed energiad,

põnevad inimesed,

kordumatud ning unustamatud vaated ja matkarajad,

püha jõgi Ganges ja tema algallikad,

sügavad vestlused ja jagamised,

tõenäoliselt oluliselt sügavam vaade ja tunnetus elu ning iseenda olemusele. 

 

Need on märksõnad, mis iseloomustavad eesolevat seiklust. 

Reisiseltskond saab olema väike ja intiimne - 8 meest, Joonas ja meie kohalik teejuht joogi Pawan. Viimane on üks väga mõnus reisisell, imeliste teadmiste ja kogemustega. Kiirgab vaid puhast armastust ning inspireerib meid kõiki oma sügavusega. 

 

Mida me teeme? 

Me seikleme väga pühadel aladel, matkame jalgsi mööda kustumatuid mälestusi jätvaid matkaradu, veedame öid tähistaeva all tuld tehes ja sügavaid vestlusi pidades. 

Kuulame paeluvaid lugusid Hindude kultuurist, ajaloost ja filosoofiast, õpime tundma elu läbi ühe väga sügava ja erakordse maailmatunnetuse. 

Samal ajal kogeme ka sügavat meditatsiooni, hingamist ja väestavaid liikumisrituaale. 

Ajaliselt on see parim aeg Himaalaja külastuseks, ilm on hea ja mõnusalt soe. Loodus imekaunis, palju õisi ja tärkavat rohelust. Kõrgemates tippudes, mida külastame päeval ca 15C, päikese käes oluliselt soojem, seega saame ka korraliku päevituse. Ööd jahedad, ca 5-10C, kuid võrreldes muu ajaga on see lausa jumalikult soe. 

 

Millal? 

Alustame oma reisi kogunedes 27.05 Delhis, kust edasi liigume järgmisel hommikul. Transpordivahendiks on meil terve reisi vältel 2 dziipi autojuhtidega. 

Esimene peatuskoht on püha linn Rishikesh, mida rahvasuus kutsutakse ka maailma jooga pealinnaks.  Sealt liigume järgmisel päeval edasi mööda Gangese äärt kõrgele mägedesse, avastama Gangese algallikaid. 

Meie nimekirjas on suure väega pühakohad, enamuse juurde neist viivaid meid jalgrajad, mille läbimiseks läheb 1-2 päeva. Valdavalt on need sihtkohad ca 4000m kõrgusel. Matkame allpool lume piiri, kaunis looduses, mööda radu, mis eeldavad normaalset füüsilist seisu. 

Elame lihtsalt, kus võimalik tähistaeva all telkides, kus mitte, lihtsakoelistes majutusasutustes (seal muud pole, kuna 6 kuud aastas on need kohad täiesti ligipääsmatud ja kõik olemasolev seatakse üles vaid hooajaks ). 

Kindlat programmi eelnevalt paika ei pane, kuna see on India puhul natuke palju nõutud, pigem liigume instinktiivselt, kulgemispõhiselt. 

Plaanime külastada järgnevaid kohti: 

Badrinath

Chopta

Chandrasila

Kedarnath

Gomukh

Gangotri

 

Oluline on teada, et see ala on üsna teistsugune muust Indiast - seal on vähe rahvast, ta on puhas ja ohutu. Teed on küll üsna omapärased, kuid liiklus on keskeltläbi 40km tunnis ja meie kasutuses on korralikud liiklusvahendid ja kogenud juhid. 

See reis on erakordne ka inimestele, kes on varasemalt käinud Indias või koguni Himaalaja jalamil olevates linnades nagu näiteks Rishikesh või Dharamsala. Olen oma varasemate reiside käigus näinud imestusest pärani silmi, kel polnud õrna aimugi, et need kohad kuhu me lähme, nii kaunid ja väekad võivad olla. 

07.06 plaanime jõuda tagasi Rishikeshi, kus ööbime ja veedame järgneva päeva ning 08.06 õhtuks jõuame Delhisse ja lõpetame oma reisi piduliku õhtusöögiga. 

Alates 09.06 on reisiseltskond, kellest saanud selleks ajaks sõpruskond, vabad minema kuhu iganes hing ihkab.  

 

Praktiline pool: 

 

Seiklus algab 27.05 Delhis kogunemisega, sinna leia ise oma transport. 

Välja sõidame 28.05 hommikul. 

Lõpp 09.06 hommikul. 

Reisiseltskond 8 meest. Vaba on veel 1 koht!

Reisi maksumus: 1795 EUR

Sisaldab endas kogu kohapealne transport, ööbimised Delhis ja kogu reisi vältel, vesi, suupisted matkadel, reisijuhid, kohapealsed tasud jm. Ei sisalda lennukipiletit Delhisse ( ca 400-500 EUR ), viisat, kindlustust, sööki ( mis on küll väga odav kohapeal ) 

Kaasa vaja võtta: iseennast, matkariided, magamiskott ja telgid ( paar ööd veedame tõenäoliselt telgis ) Temperatuur on seal väga kõikuv, Rishikeshis ca 40C ja mägedes ca 15C päeval, öösel 5-10C. Kohtume reisiseltskonnaga enne reisi ja arutame täpsemalt läbi, mida vaja ja kellel, mis olemas.