Enneagram - parim süsteem õppimaks tundma oma ego. 

 

Teadlikuks saamine oma ego ülesehitusest läbi Enneagrami loob eneseteadlikkust ja paljastab käitumise mustrid, mis alateadlikud juhivad ja motiveerivad meid käituma teatud viisidel oma igapäeva elus. Eriti oluline on teadlikus just selliste mustrite osas, mis meid ennast ja inimesi meie ümber ei toeta ning mille muutmise osas oleme justkui jõuetud. Kui me saame teadlikuks nendest mustritest ja motivatsioonidest, on meil võimalik need muuta ja arendada rikkalikumate, rohkem toetavate olemise viisidega. 

Olen kuulnud paljusid inimesi sel seminaril küsimas, et miks ei ole selline õpetus inimeseks olemise “kasutusõpetuses”? Miks ei õpetata seda koolis? See säästaks inimesi niipaljust valust ja kannatustest, mida nad endale ja üksteisele põhjustavad, lihtsalt teadmatusest.
— Joonas Saks

Töötamine Enneagramiga aitab võtta vastutust iseenda käitumise ja kasvu eest, tehes seda läbi parema arusaamise, miks me teatud viisidel käitume ja reageerime. 

Enneagram võimaldab oma isiklikku enesearenguteed mõista väga sügaval tasandil. Ta avaldab meile meie unikaalsed elu õppetunnid ning ta mitte ainult ei paljasta, mis meid hoiab tagasi, vaid ka pakub prespektiivid liikumaks eneseteostuse ja vabaduse suunal, ühendades meid meie tugevuste ja oma mina kõrgemate aspektidega.  

 

Enneagrami tundmine: 

 • Suurendab eneseteadlikkust ja enesekindlust;
 • Aitab elus paremini orienteeruda;
 • Loob meta-teadlikust motivatsiooni tasandil;
 • Võimaldab tervendada emotsionaalsed tuumprobleemid;
 • Suurendab kaastundlikust iseenda ja teiste suhtes;
 • Loob raamistiku, mis võimaldab selgemat arusaamist, mis koht meie olemuses juhib funktsionaalseid ja düsfunktsionaalseid käitumisi;
 • Paljastab isikliku arengu suunad;
 • Suurendab produktiivsust ja motivatsiooni;
 • Loob keelelise ja ahha-arusaamisliku raamistiku, mis ulatub sügavamale kui tavapärased isiksuse tüübi põhised lähenemised inimpsüühikale;
 • Arendab autentset olemist ja eneseväljendust;
 • Aitab võtta enda kätte oma elu juhtimise. 

 

IMG_7148.jpg

AEG: 04.05.2018, 9:30 - 19:30

KOHT: Bliss Konverestsikeskus, www.blissest.ee

LÄBIVIIJA: Joonas Saks

Investeering:  119 EUR kuni 26.04, täishind 149 EUR

 

Varasemalt osalenute tagasiside: 

 

Põnev kohtumine iseendaga. Äärmiselt vajalik seminar kõigile. Hea enesesse sissevaade. Sain teadlikumaks, kes MINA olen ja kuidas suhestuda ümbritsevaga – isiksusega minu ümber.

Martin Ilumets, juht

 

Koolitus andis väga selge ülevaate erinevatest inimtüüpidest, mis aitab inimesi paremini mõista ja olukordadega paremini toime tulla. Minul lõi see koolitus pildi ikka väga selgeks.

Gerdi Anupõld, ettevõtja

 

Seminaril sai väga hea ülevaate Enneagramist, mis avas täiesti uue vaatenurga inimtüüpidest, selgitas minu jaoks tagamaid, miks mõni inimene käitub nii nagu ta seda teeb. Sain teadlikuks mitmest käitumismustrist, mida ise pidevalt kordan. Mõistan nüüd palju paremini, miks?

Helen Ilumets, med. õde

 

Koolitus aitas mõista, miks mina ja teised inimesed teatud olukordades vastavalt käituvad ja mõistma “mängu” toimemehhanismi. Igal juhul inspireeriv kogemus ja soov rohkem sellesse süveneda.

Sulev Lapp, pensionär

 

Nendest ego võrkudest mitteteadlikuna elada on olnud päris piinarikas. Nüüd saan paremini aru sellest, mis on toimunud erinevates inimkooslustes, kus olen elanud ja töötanud.

Marje Ingel, vabakutseline ajakirjanik

 

Soovitan kõigil tulla koos oma kaaslase või pereliikmega. Kindlasti soovitaksin ka firmadele, kes soovivad oma tiimi paremini toimima panna.

Maria- Kristiina Sarapik, ettevõtja