Kus on Jumal?

 

Kus on Jumal? 

Mulle väga meeldib üks lugu, mida rääkis Papaji, üks väga mõnus ja ehe India vana, ta küll kahjuks täna enam ei ela, aga tema mõtted elavad veel pikalt. 

Ma reisisin läbi India, otsides Guru. Ma olin sel ajal sõjaväelane, seetõttu oli mul üleoleku kompleks. ( itsitab ) Seega, kui ma leidsin mõne õpetaja, küsisin neilt kohe, et nad näitaksid mulle Jumalat. 

Kõik pühendunud vaatsid mind ja osutasid oma kuninglikele habemetele, mida nad olid kasvatanud viiekümne aasta jooksul, mil nad olid elanud oma guru juures. Nad ütlesid, “ Me oleme otsinud edudult aastaid! Kuidas sa saad eeldada, et trambid siia kohale oma saabastes ja saad kohe minutiga Jumalat näha? “ 

Ja siis nad lükkasid mu enamasti välja. No mis teha? Kui sa otsid midagi loobumata sellest otsingust, sa isegi ei söö kuni selle leiad, siis saad selle, mida soovid. Seega, see lugu lõpeb Ramana Maharishi jalge ees. Ma küsisin temalt, “ Kas sa saad mulle Jumalat näidata?”                    

Ta vastas, “ Ei, Jumal ei ole nähtav, ta ei ole meelte taju objekt, mida saame näha.

Sina-Mina-Jumal

Sa ei saa Jumalat näha, kuna sa oled Jumal!                                                                                Kuidas sa saad otsida seda, mis sa oled? “

Sel hetkel ma pidin usaldama, et ma olen Jumal ja see usaldus ei vankunud enam kunagi, siiamaani püsib. 

Sa pead usaldama seda, mis sa oled. 

~ Papaji

 

See paneb mind mõtlema - kui mina ja Sina usaldaks vankumatult, et me oleme Jumalad, siis ei saaks me kumbki enam kunagi teha näo, et me need pole. 

Meil ei oleks võimalik laskuda oma mõistuse joovastavatesse lugudesse iseenda väärtusetusest, elu ülekohtust või hirmust tuleviku ees. Me teaksime, et oleme oma elu loonud just selliseks nagu ta parasjagu on ja see, milliseks ta kujuneb homme on ainult vaid selle Jumala kätes, kes meile peeglist vastu vaatab. 

Huvitav, millise maailma me loome kui lõpetame unistamise, et miski väline jõud meid päästab ja hakkame looma, südamest, nii nagu Jumal seda teeb?

 

Joonas

Joonas Saks